Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Prezidentka volá po reštarte, ale pomohlo by len vypnutie Matoviča

1. Sme tam, kde pred rokom, ale na rovnaký výsledok to nevyzerá. 2. Slovenské zdravotníctvo má prípad, v ktorom sú nešťastní úplne všetci. 3. Leniví politici zasa hľadajú vinníka svojich problémov inde.

Kompletní audioverze článků jsou dostupné v rámci klubového předplatného společně s aplikací Deníku N, která umožňuje i offline poslech. Pokud ji ještě nemáte, nainstalujte si ji do svého mobilu.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Upgradujte své předplatné.

Plné znění audioverzí článků je dostupné pouze pro předplatitele Klubu N. Předplaťte si ho také.

Gemerka zo slovenského krasuSponzorom podcastu je Gemerka – slovenská magnéziovo-kalciová voda s optimálnym pomerom Mg a Ca 1:3


 

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Sme tam, kde pred rokom, ale na rovnaký výsledok to nevyzerá

Prezidentka Zuzana Čaputová dala rozhovor Rádiu Expres. Hlavné posolstvo znie: „Situácia si vyžaduje reštart vzťahov v koalícii.“

Vláde vyčítala konflikty, Igorovi Matovičovi odkázala, že politiku nerobí impulzívne a jeho balíček pošle na Ústavný súd tak, ako to vopred avizovala. Teda tú časť, ktorá má nadobudnúť účinnosť 1. januára 2023.

Juraj Šeliga zo Za ľudí v SME povedal, že riešením je rekonštrukcia vlády a odchod aktérov konfliktu z nej. To sa dá vysvetliť len ako volanie nielen po odchode Igora Matoviča, ale aj Richarda Sulíka. Ak by to pomohlo a ak by bola vôľa, nech sa páči. Lenže takéto riešenie by navyše nevyriešilo základný problém.

Je ním fakt, že kým si Igor Matovič ponechá v politike vplyv, skôr či neskôr vyvolá spor podobný aktuálnemu z akejkoľvek pozície, v ktorej sa ocitne. Je, samozrejme, bez akejkoľvek pochybnosti jasné, že by už nikdy nemal byť ministrom ničoho, ale aj keby sa vrátil do parlamentu ako radový poslanec, stále bude mať okolo seba päť desiatok poslancov ochotných odhlasovať mu čokoľvek cez poslanecké návrhy. Aj s týmto rizikom by to stále bolo lepšie ako ministerstvo financií.

Vie vôbec Heger, že má nejaké žetóny? To by ho však niekto najskôr musel do toho parlamentu poslať. Ten niekto sa volá Eduard Heger a on

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Igor Matovič

Médiá

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Richard Sulík

Zdravotníctvo

Zuzana Čaputová

Komentáre

Teraz najčítanejšie