Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Keď si už aj hlavný ekonóm NBS všíma, kde majú v obchodoch zľavy

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

1. Odkaz od Národnej banky Slovenska: Všetko pôjde hore – ceny aj inflácia. 2. Päť sudcov a jedna sudkyňa pripravili milióny Američaniek o právo na potrat. 3. Výboh sa už nemôže vyhovárať, že nemôže prísť na Slovensko vysvetľovať korupciu.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Odkaz od Národnej banky Slovenska: Všetko pôjde hore – ceny aj inflácia 

Hlavný ekonóm NBS Michal Horváth v rozhovore s kolegyňou Mariannou Onuferovou nemaľoval pre obyvateľstvo Slovenska a jeho peňaženky žiadnu ružovú budúcnosť. Dokonca sám priznáva, že už sa mu darí ušetriť menej ako obvykle (občania dnes v priemere ušetria si 5 percent z príjmu, hoci je mnoho takých, čo aj pre pandémiu mesiace neusporili ani euro), viac sleduje zľavy v obchodoch a svoju mamu pripravuje na ešte vyšší rast energií.

Ak už o uťahovaní opasku uvažuje vysoko kvalifikovaný vedúci pracovník významnej štátnej inštitúcie, čo potom tí, čo už dnes majú problém ukončiť mesiac tak, aby neboli v mínuse, či tí, čo musia robiť radikálnejšie opatrenia, aby vôbec prežili.

Ešte drahšie potraviny. A to ešte samotný Horváth potvrdil svoju dávnejšiu tézu, že hlavnou témou jesene bude rast cien potravín.

Už koncom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Inflácia

Interrupcie

Miroslav Výboh

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie