Denník N

Newsfilter: Keď si už aj hlavný ekonóm NBS všíma, kde majú v obchodoch zľavy

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

1. Odkaz od Národnej banky Slovenska: Všetko pôjde hore – ceny aj inflácia. 2. Päť sudcov a jedna sudkyňa pripravili milióny Američaniek o právo na potrat. 3. Výboh sa už nemôže vyhovárať, že nemôže prísť na Slovensko vysvetľovať korupciu.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Ford logo Štýlový Ford Kuga je pripravený vyraziť s vami kamkoľvek. Teraz s fantastickou zľavou až do 10 000 eur.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Odkaz od Národnej banky Slovenska: Všetko pôjde hore – ceny aj inflácia 

Hlavný ekonóm NBS Michal Horváth v rozhovore s kolegyňou Mariannou Onuferovou nemaľoval pre obyvateľstvo Slovenska a jeho peňaženky žiadnu ružovú budúcnosť. Dokonca sám priznáva, že už sa mu darí ušetriť menej ako obvykle (občania dnes v priemere ušetria si 5 percent z príjmu, hoci je mnoho takých, čo aj pre pandémiu mesiace neusporili ani euro), viac sleduje zľavy v obchodoch a svoju mamu pripravuje na ešte vyšší rast energií.

Ak už o uťahovaní opasku uvažuje vysoko kvalifikovaný vedúci pracovník významnej štátnej inštitúcie, čo potom tí, čo už dnes majú problém ukončiť mesiac tak, aby neboli v mínuse, či tí, čo musia robiť radikálnejšie opatrenia, aby vôbec prežili.

Ešte drahšie potraviny. A to ešte samotný Horváth potvrdil svoju dávnejšiu tézu, že hlavnou témou jesene bude rast cien potravín.

Už koncom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Inflácia

Interrupcie

Miroslav Výboh

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navýše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie