300 slov z ME: Motivačné video od trénera zabralo. Slováci rozhodli v 95. minúte a budú hrať o majstrovstvá sveta

Foto - TASR/Lukáš Grinaj
Foto – TASR/Lukáš Grinaj

Slovenskí reprezentanti do 19 rokov zvíťazili v treťom zápase ME nad Rumunskom 1:0 a postúpili do baráže o MS 2023.

„Na Rumunov ideme s tým, že fantastických fanúšikov chceme potešiť gólmi aj výsledkom,“ hovoril tréner Albert Rusnák st. pred posledným zápasom v základnej skupine na majstrovstvách Európy do 19 rokov.

Slováci vedeli, že ak vyhrajú, čaká ich zápas o piate miesto, ktoré by znamenalo postup na majstrovstvá sveta. Iný výsledok by znamenal posledné miesto v skupine a koniec na turnaji.

Slovenskí reprezentanti sa však nedokázali presadiť takmer celý zápas a na štadión prišlo len 3-tisíc divákov.

To je od posledného zápasu s Talianskom (viac ako 8-tisíc – pozn. red.) výrazný pokles. Najviac ich bolo počuť v 95. minúte, keď sa trafil Adam Griger, ktorý v druhom polčase na hrote vystriedal kapitána Timoteja Jambora.

„Sme veľmi radi za toto víťazstvo, spadol nám kameň zo srdca. Vraveli sme si, že musíme hrať do konca a odmena sa dostavila. Toto víťazstvo nám môže dodať sebavedomie, budeme sa snažiť postúpiť na MS,“ povedal hrdina zápasu.

Slováci si dokázali postupne vytvoriť tlak a Rumunov zatlačili s blížiacim sa záverom stretnutia na ich polovicu ihriska. Mierneho favorita prestrieľali v pomere 25:10, dokázali si vytvoriť niekoľko veľkých šancí a predviedli najlepší výkon na turnaji.

„Žijeme ďalej náš sen a ideme sa pobiť o účasť na MS,“ uviedol tréner, ktorý povedal, že hráčov na zápas pripravil aj motivačným videom, „bolo to video o