Denník N

Športový newsfilter: Tri dobré správy pre Saganov zelený dres

Peter Sagan. Foto - TASR/AP
Peter Sagan. Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

v novom športovom newsfiltri sa dočítate:

  • ako Kmotrík opäť hovorí o predaji Slovana;
  • kde bude hrať Juraj Kucka;
  • že máme tri dobré správy pre Saganov zelený dres;
  • ako je futbalová devätnástka bližšie k cieľu či
  • že na Slovensku sa črtá nová tenisová dvojica.

Víťazom týždňa je Colorado Avalanche, porazeným Alois Hadamczik.

Športový newsfilter vychádza vždy v pondelok ráno a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.

Autorom prvého bodu je Michal Červený, druhého Tomáš Čorej, tretieho Peter Kováč, štvrtého Lukáš Vráblik a piateho Štefan Bugan.


1. Slovan je stále na predaj

Ivan Kmotrík st. po takmer dvoch rokoch poslal odkaz záujemcom o kúpu futbalového Slovana Bratislava. Na jeseň 2020 pre Denník N na otázku, či bude vlastniť Slovan aj o päť rokov, zavrtel hlavou. „Skôr nie. Je možné, že už o rok nebude môj.“

Uviedol, že jeho hlavný cieľ bol postaviť štadión, čo sa aj podarilo.

Štadión postavil, no stále nie je jasné, komu bude patriť. Štát žaluje Kmotríka, aby ho nemusel odkúpiť na základe starej zmluvy ešte z čias tretej Ficovej vlády. „A my žalujeme štát,“ povedal teraz v rozhovore pre Index. Tvrdí, že podľa jeho advokátskej kancelárie má vysoké šance na úspech.

A či chce stále predať Slovan? „Na predaj je vždy a všetko, závisí iba od podmienok, ktoré dá potencionálny záujemca na stôl.“ Tvrdí, že momentálne nevedie žiadne konkrétne rokovania.

„Ale taká ľudská odpoveď je, že neviem. Niekedy mám toho plné zuby, pokuta sem, pokuta tam a potom to dostáva klub do straty. Vlastníctvo úspešného futbalového klubu prináša problémy, ktoré sú často spoločensky nevysvetliteľné.“

Vysvetlenie nesolidarity s Ukrajinou. Po tom, ako Rusi nevyprovokovane začali inváziu na Ukrajinu, kluby najvyššej slovenskej súťaže pred svojimi zápasmi rozprestreli transparenty Stop vojne. Všetky okrem Slovana a Dunajskej Stredy. Stalo sa to preto, lebo majitelia oboch klubov majú obchodné záujmy v Rusku?

„N

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Cyklistika

Iné podcasty Denníka N

Peter Sagan

Športové podcasty Denníka N

Športový newsfilter

Tour de France

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie