Denník N

Newsfilter: Heger podceňuje riziko, že Sulík je už na odchode

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Heger si zatiaľ vyberá Matoviča. 2. Matovič s Hegerom vytiahli známu fintu s platmi. 3. Nespoliehajte sa na štát pri prognózach pandémie.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Heger si zatiaľ vyberá Matoviča

O novom nápade Igora Matoviča na jednorazový príspevok 500 eur pre učiteľov a ďalších zamestnancov štátnej správy sa koaliční partneri dozvedeli z tlačovky, na ktorej dvojica Matovič – Heger prosila sulíkovcov o odpustenie. V pondelok to potvrdili SaS aj Sme rodina.

Nič sa nemení, naopak, je jasnejšie, že k žiadnemu zmiereniu za týchto okolností v koalícii nemôže dôjsť a SaS má o jeden dôvod navyše zvažovať definitívny odchod z vlády.

Formát „ospravedlnenia“ aj tentoraz vykazuje všetky znaky Matovičovej zlomyseľnosti i svojvôle. Jediný a v tomto prípade kľúčový rozdiel je v tom, že tentoraz mu pri tom osobne asistoval aj Eduard Heger.

Premiér takto konal vo chvíli, keď sa hrá o to, či dokáže vyhodiť Matoviča z vlády, alebo sa poberie SaS.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

  Richard Sulík

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie