Denník N

Beh na Ukrajine, adresy vojakov aj letecké základne. Z chyby v aplikácii Strava sa stalo bezpečnostné riziko

Ilustračná foto. Cvičenie na leteckej základni. Foto – TASR
Ilustračná foto. Cvičenie na leteckej základni. Foto – TASR

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Dobrý deň,

známa športová aplikácia Strava rieši vážny problém, ktorý by mohol znamenať potenciálne bezpečnostné riziko.

Izraelská watchdogová organizácia FakeReporter zistila, že pomocou údajov z fitnes aplikácie je možné získať informácie o polohe vojenských základní aj to, kto sa na mieste pohybuje či kto základňu navštívil v minulosti.

K citlivým dátam sa dalo dopracovať aj v prípade, ak užívateľ aplikácie využíval najsilnejšie nastavenia ochrany súkromia.

Problémom a bezpečnostným rizikom boli takzvané segmenty, len v Izraeli pomocou nich organizácia FakeReporter odhalila informácie o stovke mužov a žien, ktorí športovali na miestnych vojenských základniach.

Nejde pritom o prvý podobný problém, napríklad v roku 2018 sa pomocou Stravy podarilo odhaliť bežecké trasy na vojenských základniach po celom svete vrátane amerických zariadení v Sýrii a Afganistane.

Výklus je pravidelný týždenný newsletter o behu, vychádza v utorok a posielame ho aj e-mailom. Môžete si ho aj vypočuť na kanáli Športové podcasty vo svojej podcastovej aplikácii. Cez letné prázdniny bude mať Výklus prestávku.


Športová aplikácia Strava vstúpila na trh v roku 2009 a boli to práve takzvané segmenty, ktoré sa spolupodieľali na výraznom vzostupe jej popularity. Tento doplnok sa však teraz ukazuje ako možný problém z hľadiska bezpečnosti.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Behanie

Podcasty Denníka N

Športové podcasty Denníka N

Výklus

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie