Denník N

Kamila Magálová: Najviac ma vytáča, ak moralizujú tí, ktorí si sfalšovali diplomovky (+ video)

Kamila Magálová. Foto N - Tomáš Benedikovič
Kamila Magálová. Foto N – Tomáš Benedikovič

Mrzí ma, že mnohí ľudia v našom národe často musia nájsť nejakého nepriateľa, vraví herečka a členka činohry SND Kamila Magálová.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Kamila Magálová (71) vyštudovala herectvo na VŠMU, od roku 1982 je členka Činohry SND v Bratislave. Má za sebou desiatky filmových a divadelných rolí. V rozhovore hovorí:

  • o svojom vzťahu k médiám, novinárom a podcastom,
  • o tom, či sleduje politiku, koho volila a či nová vláda priniesla zmenu,
  • ako vníma mladšiu generáciu a čo jej na nej prekáža,
  • čomu čelila, keď sa stala tvárou očkovacej kampane
  • aj ako sa zmenili televízne relácie o varení.

Veľa som premýšľal nad prvou otázkou tohto rozhovoru aj preto, že je to váš prvý rozhovor pre Denník N. No vy všeobecne nedávate veľa rozhovorov, nie?

Iste, že si vyberám. Lebo aj keď nedávam veľa rozhovorov, niektoré noviny si aj tak zo starých rozhovorov niečo vyberú a urobia z toho „akože rozhovor“, ktorý som im pritom nikdy nedala. Takže je vlastne jedno, či rozhovory dávam alebo nie, niektoré noviny si urobia svoje. Keď už rozhovor dám, vyberám si, s kým ho urobím.

Aký máte vzťah k médiám a novinárom?

Nedá sa to povedať globálne. K niektorým médiám aj novinárom mám vzťah a k tým, ktorí mi celý život ubližovali, zasa nie. Ale už to mám za sebou, s jednými novinami som dokonca vyhrala aj súd. Nenechám sa len tak ohovárať. V mojom veku už ľudia o mne vedia všetko, popísalo sa aj to, čo som nespravila. Vyšli o mne tri knihy, takže všetko je už vonku. Hoci… úplne všetko asi nie. Píšem si denníky, ale ak vôbec vyjdú, tak až desať rokov po mojej smrti.

Video: Celý rozhovor Dušana Mikušoviča s Kamilou Magálovou (autorka: Martina Koník)

Aké noviny čítate? Alebo kde sa dozvedáte, čo je nové?

Milujem podcasty. Nehovorím to preto, že som u vás, ale nemám veľmi čas chytiť noviny do ruky. Mám slúchadlá, počúvam. Aj teraz cestou sem v aute, asi 50 kilometrov, som počúvala podcast. Spájam príjemné s užitočným.

A aké podcasty počúvate?

Všetky. Najmä spravodajské, ale aj veselšie. Mám rada

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Médiá

Rozhovory

V redakcii

  • Rozhovory o politických a spoločenských témach V redakcii vedú každý pracovný deň redaktori Denníka N Monika Tódová, Dušan Mikušovič, Veronika Folentová a ďalší
  • V sobotu vychádza špeciálne vydanie, kde udalosti týždňa s Monikou Tódovou preberajú vybraní členovia redakcie Denníka N
  • Nové vydania publikujeme každý deň okrem nedele ako 1) článok, ako 2) podcast na webe, v aplikácii Denník N a na najväčších podcastových platformách a 3) ako video na kanáli Denníka N na youtube.com
  • Ak chcete podporiť autorky a autorov relácie V redakcii Denníka N, objednajte si naše predplatné.

Kultúra, Slovensko

Teraz najčítanejšie