Denník N

Newsfilter: Pellegrini sa v jesenných voľbách skúša nezašpiniť Ficom

Peter Pellegrini predstavil kandidáta na košického župana, bývalého riaditeľa NCZI Róberta Suju. Foto – TASR
Peter Pellegrini predstavil kandidáta na košického župana, bývalého riaditeľa NCZI Róberta Suju. Foto – TASR

1. V Smere už môžu byť nervózni. 2. Rezník prehráva hru o tróny. 3. Na benzín či naftu v novom aute len do roku 2035.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. V Smere už môžu byť nervózni

Hlas Petra Pellegriniho nechcel postaviť spoločného kandidáta na košického župana spolu so Smerom a odmietol, aby Smer jeho kandidáta čo i len podporil, zistil kolega Dušan Karolyi.

Regionálne voľby majú svoje špecifiká, riadia sa inými politickými zákonmi ako na národnej úrovni, vznikajú spojenectvá, ktoré by boli vo veľkej politike často nepredstaviteľné, preto z nich nemožno automaticky odvodzovať hlbšie závery.

No spolupráca Smeru a Hlasu v jesenných voľbách do miest, obcí aj žúp, najmä ak ide o významné regionálne centrá, môže čosi napovedať.

Bystrica, Nitra, Košice. Smer

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Hlas

Klimatická kríza

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Peter Pellegrini

Robert Fico

RTVS za Machaja

Komentáre

Teraz najčítanejšie