Denník N

Svetový newsfilter: Putin nie je až taký izolovaný, ako by sa mohlo zdať

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

pred letom sa čoraz častejšie hovorilo o tom, že ukrajinská a ruská armáda budú potrebovať pauzu, aby nabrali sily na ďalšie boje. Predstavitelia USA zároveň upozorňujú na to, že Putin si stále chce podmaniť čo najväčšiu časť Ukrajiny. Ani oni však nečakajú, že by sa mu to podarilo v blízkej budúcnosti.

Medzičasom sa ruský prezident prizerá, ako sa rozširuje organizácia, ktorú považuje za svojho nepriateľa. No aj napriek tomu sa snaží naďalej tváriť, že všetko ide podľa plánu, a dokonca už začal cestovať aj do zahraničia.


Ázia: Mimo Európy sa s Putinom rozprávajú

Skupina G7 dohodla nové sankcie proti Rusku, no Vladimir Putin ani zďaleka nie je taký izolovaný, ako by sa mohlo zdať pri pohľade z Európy. Potvrdzujú to jeho kontakty s ázijskými štátmi.

O čo ide: Od začiatku invázie na Ukrajine vieme, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Donald Trump

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie