Denník N

Newsfilter: SaS možno dopraje Matovičovi ešte posledné leto

Igor Matovič a Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič
Igor Matovič a Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. V SaS sú bližšie k ultimátu než k okamžitému odchodu. 2. Hanba fekálnym sudcom a prokurátorom.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. V SaS sú bližšie k ultimátu než k okamžitému odchodu

Kto si nechá kaziť leto sledovaním koaličných hádok, ten s napätím čaká na stredu. Na ten deň ohlásila SaS svoju republikovú radu, aby rozhodla o ďalšom pôsobení strany v koalícii.

Kto sledoval koaličný vývoj aspoň trochu pozorne, ten vie, že jednou z možností bol odchod SaS z vlády. Chvíľu sa to dokonca javilo ako pravdepodobný scenár.

Dva dni pred rozuzlením to už tak drsne nevyzerá. To však neznamená, že zostane všetko po starom.

Ultimátum. Upokojenie nálady v SaS zisťoval reportér Miro Kern aj medzi samotnými členmi rozšírenej republikovej rady. V nej sú okrem jadrových straníkov aj poslanci a ministri.

Ak nazbieral správne informácie, tak streda neprinesie okamžitý odchod SaS z vlády Eduarda Hegera. Namiesto toho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

SaS

Komentáre

Teraz najčítanejšie