Denník N

Trpkosladké pesničky Lianne La Havas opäť zaznejú naživo na Slovensku

Lianne La Havas na Pohode 2019. Foto N - Tomáš Benedikovič
Lianne La Havas na Pohode 2019. Foto N – Tomáš Benedikovič

Pohoda nezvykne opakovať umelcov, už vôbec nie zahraničných a v takom krátkom čase po sebe. Prečo urobila v tomto prípade výnimku?

Po prvé preto, že Lianne La Havas sa v roku 2019 postarala o jeden z najsilnejších zážitkov celého programu, a po druhé preto, že kým vtedy hrala sama, teraz príde s kapelou. A práve v tom je kus symboliky vystihujúcej súčasnosť. Po dvoch špeciálnych, pandémiou vynútených minimalistických verziách sa Pohoda opäť môže konať v plnej kapacite. A to pre festival znamená to isté ako pre umelca, keď na pódiu hrá sólo alebo ho sprevádzajú ďalší muzikanti.

Nepotrebovala Princa

V lete 2019 to bol krásny koncert. Stačil jej iba mikrofón a gitara, aby zaplnila celé veľké pódium. Nie je veľa muzikantov, ktorí si dokážu vystačiť na festivale sami a vytvoria takú intímnu atmosféru na open-air scéne.

Keď ju počúvate a vidíte, nie je ťažké pochopiť, čím tak očarila Princa, že u nej doma urobil koncert, zobral ju kapely a pozval aj na svoj album Art Official Age (2014). No ona ho nepotrebovala, aby sa zviditeľnila. V tom čase už mala

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Festival Pohoda

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie