Denník N

Newsfilter: Sulík dal šancu Hegerovi spamätať sa

Minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. Foto N - Tomáš Benedikovič
Minister hospodárstva a predseda SaS Richard Sulík. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Štyri scenáre. 2. Heger má ešte veci pod kontrolou. 3. Kollár si ide svoje.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Štyri scenáre

SaS vypovedá dnešným dňom (streda) koaličnú zmluvu. Ak sa do 31. augusta s premiérom Eduardom Hegerom nedohodnú na jej novom znení, z ktorého vyplynie, že Igor Matovič už nebude členom vlády, SaS odíde z vlády aj koalície.

Po rokovaní republikovej rady strany to oznámil Richard Sulík, ktorý sa zjavne nedal vyprovokovať vyhláseniami predstaviteľov OĽaNO na čele s Hegerom pár hodín predtým, ako za Matovičom stoja a neodvolajú ho.

Ak máme brať vážne vyhlásenie SaS aj slová OĽaNO, rozpad vládnej koalície je nevyhnutný. S pribúdajúcim časom sa však dnes vyhranené pozície môžu meniť, v hre sú teoreticky štyri scenáre vývoja.

Scenár č. 1:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Boris Kollár

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Richard Sulík

Komentáre

Teraz najčítanejšie