Nadal neposlúchol otca ani sestru. Vyhral zápas, ktorý by ktokoľvek iný vzdal

Rafael Nadal pred ošetrením nevyzeral dobre. Počas zápasu viackrát myslel na to, že sa vzdá. Foto - TASR/AP
Rafael Nadal pred ošetrením nevyzeral dobre. Počas zápasu viackrát myslel na to, že sa vzdá. Foto – TASR/AP

Nick Kyrgios povedal, že jeho semifinále s Nadalom bude najsledovanejší zápas v histórii.

Oficiálna stránka Wimbledonu navrhuje po včerajšom štvrťfinále malú úpravu v anglickom slovníku. Pri slove bojovník môže zostať prvotný význam: odvážny alebo skúsený vojak či zápasník.

Navrhuje však k nemu doplniť aj druhé a oveľa kratšie vysvetlenie tohto slova: Rafael Nadal.

„Nadal nie je človek,“ zhodli sa pri reakciách na Twitteri futbalový brankár David de Gea s tenisovým turnajom US Open.

To, že španielsky tenista porazil Taylora Fritza, nikoho neprekvapilo. Aj na jeho pomery bol však šokujúci spôsob, akým to dokázal.

Nadal totiž prehral prvý set 3:6 a počas druhého setu sa nechal ošetriť. Bolo viditeľné, že ho trápil brušný sval. V tej chvíli sa rozhodol zakročiť Nadalov otec Sebastian.

Z hľadiska spravil gesto, ktoré zachytili kamery, a niekoľko hodín sa na Twitteri špekulovalo, čo ním myslel. Napokon sa ukázala ako správna interpretácia Feliciana Lópeza, ktorý pri komentovaní pre BBC povedal, že Sebastian Nadal odkázal synovi