Denník N

Svetový newsfilter: Ako sa bude vyvíjať vojna na Ukrajine? Americké tajné služby majú tri scenáre

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

[Spoznajte ideologické, historické a geopolitické základy vojny na Ukrajine a jej dôsledky pre Slovensko v knihe Ako Putin stratil Ukrajinu.]

Dobrý deň,

Rusi tento týždeň dobyli Lysyčansk a okupujú približne pätinu ukrajinského územia. Volodymyr Zelenskyj vo svojich prejavoch stále hovorí, že všetky územia sa vrátia pod kontrolu Ukrajiny, no situácia momentálne minimálne z pohľadu morálky vyzerá horšie ako v čase, keď sa ruská armáda s potupou sťahovala z okolia Kyjiva.

Rusko bude pokračovať v útokoch na Donbase a ďalšími cieľmi sú Sloviansk a Kramatorsk. Pri pohľade na spúšť, ktorú za sebou necháva ruské delostrelectvo, ich nečaká nič dobré.

O tom, čo môže nasledovať, nedávno prehovorila šéfka amerických tajných služieb Avril Hainesová. Američania, ktorí pred vojnou aj počas nej ukazujú, že majú naozaj dobré informácie a analýzy, predostreli tri scenáre. Tu sú:

Prvý scenár vyznieva pre Ukrajinu najhoršie. Ruská armáda by pri ňom

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Joe Biden

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie