Denník N

Newsfilter: Johnson môže Matovičovi len závidieť, že proti nemu nestoja reálni straníci

Mária Šofranko, Igor Matovič a Peter Kremský. Foto - TASR
Mária Šofranko, Igor Matovič a Peter Kremský. Foto – TASR

1. Nebláznite, nie sme Británia. 2. Vláda padá, ceny stúpajú, ešteže máme hokej.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. Nebláznite, nie sme Británia 

Keď vo štvrtok svoj odchod z funkcie lídra Konzervatívnej strany aj vlády ohlásil britský premiér Boris Johnson (kedy naozaj odíde, sa nevie, môže to trvať týždne), vynorili sa nádeje, že by sa ním mohol inšpirovať aj Igor Matovič, ktorého odchod požaduje SaS.

Zrejme však budú zbytočné. To, že Johnson sa správal rovnako neznesiteľne ako Matovič, že robil hanbu a mnohí ho mali plné zuby, je pravda. Platí aj to, že ho mnohokrát pristihli pri zásadných zlyhaniach a on odmietal prevziať zodpovednosť. Nepochybné je aj to, že obaja muži vniesli do politiky istý klaunský rozmer.

Lenže my nie sme v Británii, nemáme jej tradície ani pevné základy, hoc aj otrasené. Navyše OĽaNO nie je Konzervatívna strana, je to hnutie bez širokej základne, členstva, vnútorných mechanizmov, ktoré sa v príhodnom čase zmobilizujú a zo svojho vnútra vypudia jedinca, čo sa spreneveril základným princípom.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Rishi Sunak

SaS

Sme rodina

Komentáre

Teraz najčítanejšie