Denník N

Prezidentka na Pohode: Usilujem sa, aby táto krajina mala skúsenosť s tým, že politika nemusí byť bahno

Zuzana Čaputová na Pohode 2022. Foto N - Tomáš Benedikovič
Zuzana Čaputová na Pohode 2022. Foto N – Tomáš Benedikovič

Zuzana Čaputová už má napísaný návrh na posúdenie takzvaného rodinného balíčka Ústavným súdom, odošle ho budúci týždeň. Prijímanie balíčka nazvala kolaboráciou s fašistami.

Zuzana Čaputová ani na trenčianskom festivale Pohoda nepovedala, či je rozhodnutá opäť kandidovať za prezidentku.

„Nemyslím si, že teraz je ten čas, keď sa treba rozhodnúť. Aj v iných oblastiach sa rozhodujem v čase, o ktorom si myslím, že je správny,“ povedala na diskusii, ktorú moderoval šéfredaktor časopisu .týždeň Štefan Hríb.

Súčasťou jej rozhodovania budú aj útoky a vyhrážky, ktorými si prešla ona sama, ale aj jej rodina. „Atmosféra v spoločnosti neuveriteľne zhrubla. Toto je všetko súčasť rozhodovania,“ vysvetlila.

„Ale hlavné pole, kde sa rozhodovanie deje, je to, či to má zmysel, či som zrozumiteľná. V akej dobe žijeme a aká je objednávka, po akom type politika. Je to mozaika, ktorá, dúfam, prinesie moje najlepšie rozhodnutie – pre všetkých.“

Prezidentka na debate dostala aj otázku, či vníma, že spoločnosť sa jej málo zastáva, keď čelí útokom časti verejnosti či niektorých politikov. „Slovensko, ktoré do mňa kope, je primerane hlučnejšie. Ak by som sa pýtala, kde je to Slovensko, ktoré sa ma zastane, tak by som sa nepohla z miesta,“ odpovedala.

Smeru ide o milosti

Prezidentka odľahčene na otázku, ako zvláda svoju funkciu, povedala, že „nepije a neberie antidepresíva

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Matovičov balíček

Smer

Zuzana Čaputová

Slovensko

Teraz najčítanejšie