Denník N

Pohoda má za sebou ťažký reštart, ale už myslí na ďalší ročník a sľubuje aj špeciálnu zimnú verziu

Koláž N, Foto - Tomáš Benedikovič, Ondrej Koščík, Vladimír Šimíček
Koláž N, Foto – Tomáš Benedikovič, Ondrej Koščík, Vladimír Šimíček

Keď sa spýtate desiatich návštevníkov na to, čo na trenčianskom letisku za tri dni videli, dostanete desať trochu odlišných odpovedí. Pretože stále platí, že každý má takú Pohodu, akú si sám vytvorí.

Sú ľudia, ktorí sem chodia objavovať nové mená, niekto si v programe vykliká iba rap a elektroniku, niekto zahraničných hudobníkov alebo čo najviac domácej scény. Výhodou je, že počas celého víkendu tu máte čo robiť, program sa deje paralelne na devätnástich pódiách a nejde len o koncerty, Pohoda už je zároveň aj samostatným literárnym festivalom, je tu množstvo rôznych diskusií, divadelných predstavení, vizuálneho umenia aj široká gastroponuka.

V ankete momentov, ktoré zostanú v pamäti pri spomínaní na ročník 2022, teda budú spojené práve s touto Pohodou, je to o niečo jednoduchšie. Nick Cave, špeciálne pocty Mekymu Žbirkovi a Milanovi Lasicovi, inštalácia diela Sphéra, veľký priestor pre ukrajinskú hudobnú scénu, prudký nárast cien za občerstvenie, návšteva prezidentky, ale aj spovednica biskupa Haľka v chatke uprostred areálu.

Dve rôzne pocty

„Toto bol ročník najväčších výziev. Ešte nikdy sme nemali také náročné rokovania s kapelami, partnermi aj dodávateľmi. Niekoľko koncertov sme museli

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Festival Pohoda

Hudba

Kultúra

Teraz najčítanejšie