Denník N

Newsfilter: Slobodník rečnil o Bödörovi a Ficovi, ale koalícia nechce, aby to voliči počuli

Robert Fico a Norbert Bödör. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico a Norbert Bödör. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. S „jasným prehľadom a rešpektom“ je nové „ďakujem za kus dobre odvedenej roboty“. 2. Vitajte v ére nových vesmírnych objavov. 3. Sulík: Máme plyn na celú zimu. Kremský: Nemáme.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. S „jasným prehľadom a rešpektom“ je nové „ďakujem za kus dobre odvedenej roboty“

V utorok pred súdom v prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vypovedal Bernard Slobodník. Súbežne s tým pokračovala hádka v koalícii. Keby hádka v koalícii neprebiehala, pozornosť spoločnosti by sa dnes plným právom sústreďovala na zločineckú éru, počas ktorej vládol Robert Fico. Lenže prebieha, a tak sa pozornosť publika minimálne rovnako sústreďuje na éru chaosu, počas ktorej nevládne nik.

Aj preto čoraz viac ľudí posudzuje dilemu, či je lepšie žiť v krajine, kde sa síce kradne menej, ale pod nefunkčnou vládou, alebo je lepšie v štáte s pevnou a ešte aj dlhoprstou rukou.

Nové detaily o Bödörovi a zvyšku partie. Bernard Slobodník je bývalý vysokopostavený policajný funkcionár z Ficovej éry. Dal nám už aj rozhovor, v ktorom opísal, ako v tom čase políciu zneužívala mafia. V utorok však pridal ďalšie podrobnosti pred súdom ako svedok pod hrozbou trestného stíhania, ak by nehovoril pravdu.

Hovoril, ako políciu v skutočnosti riadil Norbert Bödör, ako pred ním telefonoval s Robertom Ficom či Robertom Kaliňákom, ale aj s „Bélom a kapitánom“. Ako mal po Kuciakovej vražde informovať expremiéra, o čom sa s ním v minulosti bavil, atď.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Plynovod Nord Stream

Richard Sulík

Vesmír

Komentáre

Teraz najčítanejšie