Denník N

Newsfilter: Heger to nehrá, vyberá si Matoviča

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Platy podľa Gröhlinga oznámil Matovič. 2. Poslušný premiér. 3. Trnka je voľný.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Platy podľa Gröhlinga oznámil Matovič

Keď pred mesiacom zaplnili bratislavské ulice tisíce nespokojných učiteľov so svojimi mizernými zárobkami a adresovali vláde slovo hanba, minister financií a líder OĽaNO Igor Matovič sa ich pokúsil uraziť vyhlásením, že sa na protest dali navoziť Smerom a Hlasom.

Keď zvýšenie ich platov žiadal minister školstva Branislav Gröhling zo SaS, vydieral týždne protinávrhom na zvýšenie daní.

Teraz sa postavil na tlačovke spolu s premiérom Eduardom Hegerom, zástupcami odborov, ale i ministrom práce Milanom Krajniakom, aby oznámil šťastnú novinu – že na platy učiteľov a zamestnancov štátu vláda dá postupne miliardu eur.

Dane sa zvyšovať nebudú a Gröhlinga na akciu ani nezavolali.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Branislav Gröhling

Dobroslav Trnka

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Richard Sulík

Komentáre

Teraz najčítanejšie