Denník N

Čo pozerať v júli na Netflixe, HBO Max, Disney+, DAFilms a ďalších streamingových službách

Foto - Netflix
Foto – Netflix

Štrnásť redakčných tipov z aktuálnej ponuky online filmov a seriálov.

Ria Gehrerová

Po tom, čo bolo v Spojených štátoch zrušené právo na interrupciu, som si na Netflixe pozrela dokument Reversing Roe, ktorý je síce z roku 2018, no veľmi dobre vysvetľuje, ako rozsudok v prípade Roe v. Wade zmenil životy žien v USA a ako po ňom veľmi úspešne silneli a lobovali hnutia za zákaz interrupcií. Dozvedela som sa napríklad, že právo na interrupcie bolo pred päťdesiatimi rokmi pôvodne agendou republikánov a prvé interrupčné kliniky sa robili v cirkevných budovách. A dokument v podstate predpovedal aj to, že Američanky čoskoro prídu o právo ukončiť svoje tehotenstvo.

Nedávno som si dobre oddýchla pri seriáli Neskutočná Anna a druhej sérii Bridgertonu. Aktuálne dobieham zameškané časti tretej série Geniálnej priateľky inšpirovanej knihami Eleny Ferrante. Užívam si nielen dej, ale aj pohľad na príjemné slnečné počasie v Taliansku, byty miestnej smotánky a krásne oblečenie zo 70. rokov.

https://www.youtube.com/watch?v=gKxgb1oh6FM

Dušan Mikušovič

The Staircase (HBO Max)

Osemdielna dráma Schodisko s Colinom Firthom v hlavnej úlohe prináša skutočný príbeh spisovateľa Michaela Petersona, ktorý čelí obvineniu z vraždy svojej druhej ženy. Prípad už skôr spracovali aj dokumentaristi (čo sa v seriáli odráža), no napriek tomu

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Tipy na filmy a seriály

Kultúra

Teraz najčítanejšie