Denník N

Voľby 2023

Smer
25,25 %
Hlas
17,30 %
PS
11,37 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,92 %
KDH
7,54 %
SNS
6,05 %
Aliancia
5,91 %
Republika
5,56 %
SaS
4,09 %
Sme rodina
2,67 %
Demokrati
2,31 %
ĽSNS
1,01 %
KSS
0,42 %
Piráti
0,41 %
Modrí
0,29 %
Maďarské fórum
0,17 %
Princíp
0,10 %
SOS
0,10 %
Srdce
0,10 %
My Slovensko
0,09 %
Karma
0,06 %
SHO
0,05 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 0:40
20,85 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Ficovu grófku už navrhli obžalovať. Fico ešte čaká

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Vyšetrovanie Roškovej sa skončilo pozitívnym nálezom. 2. Nevolič cirkusantov a zlodejov, priprav sa na Hlas.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Vyšetrovanie Roškovej sa skončilo pozitívnym nálezom

Trvalo to štyri roky a štyri mesiace, ale prišlo to. NAKA navrhla obžalovať Ľubicu Roškovú. Kedysi bývala okresnou predsedníčkou strany Smer v Michalovciach, to ju ešte Robert Fico nazýval „našou Ľubkou“. Ozaj známou sa však stala až vtedy, keď sa o nej začalo písať ako o „grófke“.

Bola to tá grófka, ktorá si na východe budovala feudálne panstvo s použitím európskych dotácií na poľnohospodársku pôdu. Dávala si ich vyplácať v 63 dedinách a mestách, a to aj na cudziu pôdu. Alebo na pôdu, ktorá vôbec nebola pôdou, pretože bola letiskom alebo parkoviskom.

Pred štyrmi rokmi a štyrmi mesiacmi o nej napísal Andrej Bán reportáž. Nebola len o jej podvodoch s dotáciami, bola hlavne o tom, ako si smeráčka

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie