Denník N

Newsfilter: U Hegera sa presviedčajú, že byť slabým premiérom je lepšie ako nebyť žiadnym

Richard Sulík, Eduard Heger a Igor Matovič pri predstavení príchodu automobilky Volvo. Foto - TASR
Richard Sulík, Eduard Heger a Igor Matovič pri predstavení príchodu automobilky Volvo. Foto – TASR

1. Koho počúva premiér. 2. Dať si či nedať štvrtú dávku?

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

K ČSOB Smart účtu bez poplatku za vedenie môžete okrem SmartSlužieb+ teraz získať aj bonus až do výšky 150€. Založte si účet,splňte jednoduché podmienky a bonus môže byť váš.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Koho počúva premiér

Prezidentka Zuzana Čaputová sa v piatok stretne s Eduardom Hegerom, pretože ju zaujíma, ako premiér vníma koaličnú krízu. Ak sa nestane nič dramatické, je zjavné, že si vypočuje známe stanoviská – že pozície SaS, OĽaNO i premiéra sú nemenné a ustúpiť musí Richard Sulík.

Ilustruje to aj rozhovor kolegu Dušana Mikušoviča s Hegerovým poradcom, ktorý názorne vyvracia mýty o tom, ako Matovič môže odísť z vlády, a to dokonca premiérovým pričinením.

Ivan Štulajter, ktorý, mimochodom, osem rokov radil Richardovi Sulíkovi, hovorí, že SaS sa vezie na vlne nepopularity Igora Matoviča, čo jej prináša slušné percentá v prieskumoch, pričom sám Sulík nie je bez viny. Dohoda v koalícii je podľa neho možná, ale SaS sa musí vzdať podmienky na odchod Matoviča z vlády.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Koronavírus

  Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

  Očkovanie proti koronavírusu

  Richard Sulík

  Komentáre

  Teraz najčítanejšie