Denník N

Svetový newsfilter: Putin pocítil, ako funguje jeho vlastný trik

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

ruský prezident Vladimir Putin sa naďalej snaží pracovať na imidži lídra, ktorý nie je taký izolovaný, ako tvrdia západní politici. Tento týždeň vycestoval do Teheránu, kde sa okrem iránskeho prezidenta a duchovného vodcu stretol aj s najvyšším predstaviteľom členskej krajiny NATO.

Išlo o tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdoğana, s ktorým diskutoval o bezpečnostnej situácii v Sýrii a o dodávkach obilia z Ukrajiny.

Putin aj Erdoğan označili rokovania za konštruktívne, ale viac ako o ich obsahu sa hovorilo o geste, ktoré im predchádzalo. Podľa viacerých analytikov bolo ukážkou, ako veľa sa toho zmenilo od začiatku vojny na Ukrajine.

Putin už vo vzťahu s mnohými zahraničnými lídrami nie je ten, kto dominuje. Aj tých zopár spojencov, ktorí mu ostali, potrebuje omnoho viac ako predtým.

Čo sa stalo: Erdoğan urobil Putinovi to, čo robí ruský prezident iným lídrom už celé roky. Pred začiatkom rozhovoru ho

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Joe Biden

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Svet

Teraz najčítanejšie