Denník N

Newsfilter: Boris Kollár ponúka východisko – vymeniť SaS za prefarbených fašistov

Boris Kollár. Foto N - Tomáš Benedikovič
Boris Kollár. Foto N – Tomáš Benedikovič

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Na hlavnom fronte koaličnej vojny sa v posledných dňoch nič veľké nestalo. SaS ďalej tesala do kameňa svoju podmienku, že po lete len bez Matoviča, OĽaNO ju rovnako tvrdo odmietalo.

Pri detailnejšom pohľade však vidno drobné posuny, ktoré môžu prezrádzať veľké taktické zámery.

S trochou fantázie sa dá domyslieť, že sa v nich rysuje operácia na konečné vytlačenie SaS z vlády bez toho, aby sa to zvrtlo na predčasné voľby alebo na úradnícku vládu. Čiže niečo ako plán B, ktorým je sformovanie novej koalície s parlamentnou väčšinou. Pracovne by sa dala nazvať ako kultúrne retardovaná koalícia vzhľadom na charakter ľudí, ktorí by svojimi mandátmi umožnili jej vznik.

Drobné pohyby. Medzi drobné posuny prezrádzajúce veľké zámery sa dá počítať napríklad

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie