Denník N

Bitka o stopérov vrcholí a Chelsea v nej prehráva (+ prehľad prestupov za posledný týždeň)

Futbalové prestupy je newsletter, v ktorom vám týždenne počas prestupového obdobia zhrnieme a vysvetlíme najnovšie správy.

Chelsea hľadá ďalšieho stopéra. Po prehre 0:4 v prípravnom zápase s Arsenalom to otvorene povedal aj nemecký manažér Thomas Tuchel. Problémom je, že veľa hráčov na tejto pozícii už prestúpilo a o ďalších prvotriednych bojujú aj iné veľkokluby.

Záujem o stopérov je počas tohto leta veľký a sčasti za to môže aj fakt, že viac klubov prešlo na systém s troma strednými obrancami.

Či už v tom prípade hovoríme o trojčlennej, alebo päťčlennej defenzíve, to je už len detail. Tento taktický systém prináša väčšiu rovnováhu, ale zároveň aj vyššie nároky na obrancov. A to hlavne na krajných, z ktorých sa v mnohých prípadoch stali „wingbackovia“. O tých sa rozprávalo najmä po minuloročnom Eure, kde podával dobré výkony napríklad Talian Leonardo Spinazzola.

V tomto prestupovom období však veľkokluby hľadajú a menia predovšetkým stopérov. Chelsea je zrejme najlepším príkladom. Tuchel totiž prišiel naraz o Andreasa Christensena (Barcelona) aj Antonia Rudigera, obom sa na Stamford Bridge skončila zmluva. Chelsea preto potrebuje nielen jedného, ale minimálne dvoch stopérov.

V júli sa jej podarilo kúpiť Senegalčana Kalidoua Koulibalyho, o ktorom sa v súvislosti s prestupom z Neapola rozprávalo každý rok. Koulibaly bol dlhodobým prestupovým cieľom Chelsea a do defenzívy má priniesť fyzickú silu aj čítanie hry. Ešte sa však musí zohrať so skúseným Brazílčanom Thiagom Silvom.

Avšak Tuchelovi Koulibaly nestačí a pre oficiálnu stránku klubu povedal, že chce aj niekoho ďalšieho.

„Hľadáme hráčov, ktorí by mohli hrať na ľavej strane,“ povedal. Nemyslel tým krajného ľavého obrancu, ale

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Futbal

futbalové prestupy

Premier League

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie