Denník N

Newsfilter: Všetci sa boja návratu Fica, Fico sa bojí vyšetrovania. To sa práve uzavrelo

Robert Fico na policajnom prezídiu. Foto N - Tomáš Benedikovič
Robert Fico na policajnom prezídiu. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Obžaloba Fica môže prísť skôr ako rozpad koalície. 2. Kuffovci nepôjdu do Sme rodina. 3. Európa sa dohodla o plyne aj bez Maďarska.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Obžaloba Fica môže prísť skôr ako rozpad koalície

Robert Fico sa v utorok dozvedel, že sa jeho meno ocitlo na ukrajinskom zozname 75 ľudí, ktorí šíria dezinformácie v prospech Putinovho Ruska. Pre trojnásobného expremiéra členského štátu Európskej únie je to síce poriadna hanba, ale to Fica nemusí trápiť. Dobre vie, že pre medzinárodné spoločenstvo je na rozdiel od časti slovenských voličov už aj tak navždy odpísaný.

Ak mu ešte na niečom záleží, tak to nie je návrat zašlej slávy, ale len obyčajná možnosť môcť sa slobodne pohybovať a cestovať na dovolenky. Posledné dva roky sústredil všetky svoje schopnosti na to, aby to tak zostalo.

O to viac ho mohla zasiahnuť iná čerstvá správa. Neprišla z Ukrajiny, ale od šéfa NAKA. Ľubomír Daňko prezradil

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie