Denník N

Svetový newsfilter: Lavrov v Afrike potvrdil skutočné ciele Ruska, Ukrajinci hovoria o dokonalom príklade sadizmu

Foto - TASR/AP
Foto – TASR/AP

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Dobrý deň,

ukrajinská armáda podniká protiútoky pri Chersone, o ktorý prišla ešte na začiatku ruskej invázie. Ruské jednotky sa snaží odrezať, a tak útočí najmä na mosty. Súbežne s tým prebieha aj diplomatická ofenzíva, ktorá sa tento týždeň prejavila najmä v Afrike.

Do Afriky prišiel Emmanuel Macron, predstavitelia USA aj Sergej Lavrov. Najviac sa hovorilo o ceste ruského ministra, ktorá bola ukážkovým príkladom ruskej propagandy.


Afrika: Lavrov išiel v Afrike tvrdo proti Západu

Kým ruskí vojaci bojujú na Ukrajine, ruskí diplomati si získavajú spojencov mimo Západu. Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov celý týždeň cestoval po Afrike, fotil sa s prezidentmi a šíril ruskú verziu príbehu.

Ukázal pritom veľký cynizmus aj to, že sa zmenil spôsob, ako predstavitelia Ruska rozprávajú o útoku na Ukrajinu.

O čo ide: Už niekoľkokrát

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Pápež František

Prevrat v Mjanmarsku

Svetový newsfilter

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Volodymyr Zelenskyj

Svet

Teraz najčítanejšie