Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovičovi pribudol na zoznam nepriateľov Juraj Krúpa

Juraj Krúpa. Foto N - Tomáš Benedikovič
Juraj Krúpa. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Čas sa kráti a žetónov ubúda.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Čas sa kráti a žetónov ubúda

Ešte pred obedom to vyzeralo tak, že jedinou ako-tak relevantnou informáciou, ktorá sa dotýka koaličnej krízy, bude nemastné-neslané stanovisko Veroniky Remišovej, ktorej strana vraj naďalej presadzuje štvorkoalíciu a verí v hodnoty, ktoré principiálne bránia spolupráci s fašistami.

Fajn, lepšie málo a neskoro ako nič a nikdy, no aj keď veríme v dobrý úmysel podpredsedníčky vlády, predsa len by stálo za to napísať aj to, či strana pre udržanie súčasnej zostavy aj hodlá niečo urobiť a či za neprijateľných fašistov považuje aj trojicu, ktorá by mala vláde pomôcť udržať sa nad vodou. Takú informáciu sme, žiaľ, nedostali, a preto si všetci podľa stupňa podozrievavosti môžeme len domýšľať, čo tým predsedníčka Za ľudí vlastne myslela.

Hrdina dňa. Ako sa politický postoj formuluje tak, aby si nikto nič nemusel domýšľať, sme sa dozvedeli od Juraja Krúpu, predsedu brannobezpečnostného výboru, ktorým zrejme už dlho nebude. Poslanec, ktorý ako jediný z klubu OĽaNO nehlasoval za Matovičov balíček, totiž z klubu definitívne odchádza.

Okrem toho, že Krúpa obohatil slovenčinu o sloveso zultrakonzervatívnieť (to sa vraj týka OĽaNO), prispel aj niekoľkými jasnými vetami, ktorými zhodnotil možnosť, že by vládu namiesto SaS podporovali tarabovci:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie