Denník N

Poslanec Krúpa: OĽaNO je stranou jedného muža, Matovič bol jediný, kto vie, čo je pre blaho národa dobré

Juraj Krúpa. Foto N - Tomáš Benedikovič
Juraj Krúpa. Foto N – Tomáš Benedikovič

Poslanec Juraj Krúpa oznámil vo štvrtok odchod z klubu OĽaNO, v piatok už spolu s Richardom Sulíkom oznamoval vstup do klubu SaS. Medzitým absolvoval rozhovor s premiérom Eduardom Hegerom, ktorý ho príjemne prekvapil. „Vždy som Eda Hegera považoval za človeka, ktorý je jasne hodnotovo zorientovaný a stojí si za svojím slovom, len to má v tejto koalícii veľmi, veľmi ťažké,“ hovorí Juraj Krúpa.

Vo štvrtok ste odišli z OĽaNO. Skúste stručne vysvetliť prečo.

Nebolo to jednoduché rozhodnutie, ale zvažoval som to už dlhší čas. Všetci vidíme, akou cestou sa OĽaNO uberá. Dôvodov je veľa. K prvému nalomeniu mojej dôvery v OĽaNO došlo minulý rok počas snemu.

Takže ešte pred hlasovaním o Matovičovom balíčku?

Áno. Na tom sneme som chcel vystúpiť s kritickým prejavom.

Čo ste chceli povedať?

Bolo to niekoľko mesiacov po tom, ako Igor Matovič odišiel z postu premiéra, a videli sme, že sa situácia nezlepšuje, ale skôr zhoršuje. Dôvodmi boli komunikácia, rôzne rozhodnutia, objavili sa prvé tendencie uberania sa ultrakonzervatívnou cestou. Chcel som vtedy upozorniť na to, že v OĽaNO chýba sebareflexia, ale aj na to, že ani po diskusii v klube sa veci nemenia. V tomto duchu som chcel vystúpiť na sneme a upozorniť na určité nedostatky. Tých bolo veľa – nefunkčný klub a podobne. Výsledok bol taký, že mi to nebolo umožnené.

Zakázali vám na sneme vystúpiť?

Zakázali s tým, že

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

SaS

Slovensko

Teraz najčítanejšie