Denník N

Vývoj bojov (158. deň): Ukrajinci varujú ruských železničiarov, radia im odmietnuť službu vo vojenských vlakoch

Ukrajinskí predstavitelia sa pochválili úspešným útokom na stanicu Brylivka
Ukrajinskí predstavitelia sa pochválili úspešným útokom na stanicu Brylivka

Vývoj bojov môžete odteraz aj počúvať. Audioverzia je dostupná pre predplatiteľov na webe alebo v aplikácii Denník N. Zverejňujeme ju vždy s novým vydaním seriálu.

  • Ukrajinci hlásia úspešný zásah vojenského vlaku desiatky kilometrov od frontovej línie. 
  • Rusi menia plány na východe, snažia sa Ukrajincov odlákať k obrane Charkiva. 
  • Odesu opustila prvá loď s potravinami od vypuknutia vojny.

Aj dnes prinášame zhrnutie situácie na bojisku zostavené z informácií rôznych ministerstiev obrany a nezávislých analytikov. Informácie v tomto texte sú zhrnutím výsledkov bojov za nedeľu 31. júla. Aktuálny stav na niektorých miestach už môže byť iný.

Ukrajinci hlásia ďalší zásah na juhu. Ak sa potvrdia informácie, ktoré počas víkendu uverejňovali ukrajinskí predstavitelia, bude to pre Rusov znamenať ďalšiu veľkú komplikáciu v Chersonskej oblasti. V noci na sobotu vraj Ukrajinci zasiahli železničnú stanicu v dedine Brylivka, ktorá leží približne na polceste medzi Krymom a mestom Cherson.

Na mieste údajne zničili aj vojenský nákladný vlak so 40 vagónmi, ktorý prevážal materiál okupačným jednotkám v Chersonskej oblasti. „Straty na ľudských silách nepriateľa boli nasledujúce: asi 80 mŕtvych a 200 zranených,“ napísal hovorca ukrajinskej regionálnej vojenskej správy Serhij Bratčuk.

Väčšina informácií, ktoré sa k tomu útoku objavili počas víkendu, pochádza z ukrajinských zdrojov, aj podľa západných analytikov sú však tieto správy relevantné a k útoku na vlak skutočne došlo.

Čo by to znamenalo pre Rusov? Trafiť idúci vlak raketou je prakticky nemožné. V tomto prípade pravdepodobne Ukrajinci

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie