Denník N

Newsfilter: Koalícii sa ponúka riešenie krízy – nerobiť nič a vydržať

Štefan Kuffa. Foto N -Vladimír Šimíček
Štefan Kuffa. Foto N -Vladimír Šimíček

1. Zúfalej koalícii sa ponúka Kuffa 2. Po čase sa pripomenula vojna v OČTK

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku a počúvať môžete aj bez pripojenia k internetu. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Vaše nápady na digitálne riešenia podporí digitálny Smart grant od ČSOB Nadácie.

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

1. Zúfalej koalícii sa ponúka Kuffa

V koaličnej kríze nenastal žiadny posun, pretože poslanci, od ktorých vzácnych hlasov to nakoniec bude závisieť, majú ešte mesiac čas na vajatanie. A užívajú si ho.

Napríklad poslanci Čekovský so Stančíkom z OĽaNO alebo Šeliga zo Za ľudí ponúkli v posledných dňoch vyhlásenia, ktoré by sa mohli s trochou dobrej vôle interpretovať ako odmietnutie scenára menšinovej vlády s podporou fašistov. Dali si však pritom veľmi záležať na slovíčkach. Až tak, že by sa ich vyjadrenia dali interpretovať aj inak. Akoby sa pre istotu nechceli úplne odrezať od možnosti, že nakoniec predsa len zostanú v koalícii, ktorá bude závisieť od fašistov.

Menovaní poslanci tak svojím dielom prispievajú k niečomu, čo by sa napokon mohlo stať vytúženým riešením koaličnej krízy:

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie