Denník N

Vývoj bojov (162. deň): Rusi sú pod tlakom. Už to nie sú oni, kto si vyberá miesta hlavných bojov

Ilustračné foto. Zdroj - Ukrajinský generálny štáb
Ilustračné foto. Zdroj – Ukrajinský generálny štáb

Vývoj bojov (162. deň): Rusi sú pod tlakom. Miesta hlavných bojov si už vyberajú Ukrajinci

Vývoj bojov môžete odteraz aj počúvať. Audioverzia je dostupná pre predplatiteľov na webe alebo v aplikácii Denník N. Zverejňujeme ju vždy s novým vydaním seriálu.

  • Ukrajinci prebrali takzvanú strategickú iniciatívu. Nútia Rusov presúvať svoje vojská podľa toho, kde podnikajú protiútoky.
  • Podľa analytikov ISW bude dôležité, či Ukrajinci dokážu postupovať simultánne na severe aj na juhu. Ruské velenie by sa vtedy ocitlo pred ťažkými rozhodnutiami.  

Aj dnes prinášame zhrnutie situácie na bojisku zostavené z informácií rôznych ministerstiev obrany a nezávislých analytikov. Informácie v tomto texte sú zhrnutím výsledkov bojov za štvrtok 4. augusta. Aktuálny stav na niektorých miestach už môže byť iný.

Ďalšia poškodená loď. Začíname aktuálnou informáciou z piatkového rána. V Čiernom mori kúsok od základne v Sevastopole dymí ďalšia ruská vojenská loď. Ukazujú to fotky a videá, ktoré sa objavili na sociálnych sieťach. Či sa tak deje v dôsledku ukrajinského útoku, nehody alebo z akých príčin, sa zatiaľ nevie.

Špekuluje sa, že by mohlo ísť o modernú ruskú

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vojna na Ukrajine

Vývoj bojov na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie