Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Od petície je k predčasným voľbám ešte veľmi ďaleko

Petičné hárky s referendom za predčasné voľby, ktoré v roku 2021 podpísali státisíce ľudí. Foto N - Vladimír Šimíček
Petičné hárky s referendom za predčasné voľby, ktoré v roku 2021 podpísali státisíce ľudí. Foto N – Vladimír Šimíček

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Pondelok sa začal tlačovkovým ostreľovaním sa dvoch členov koalície, dramatické to však začalo byť až na poludnie, keď si vzali slovo Fico s Republikou.

Im stačilo chváliť sa pred kamerami státisícmi podpisov pod referendovú petíciu o predčasných voľbách a všetko, čo si predtým vykrikovali SaS a Sme rodina, sa stalo nepodstatným a zabudnutým. Bol to len ďalší koaličný spor, nová potrava pre Hlas, Smer a fašistov.

Keď teda Republika a Smer oznamovali, že počet podpisov pod petíciu už s veľkým náskokom prekročil spodnú hranicu 350-tisíc, tak to v skutočnosti nebol ani tak ich úspech, ako to bol neúspech koalície. Bez globálneho zdesenia z Igora Matoviča by sa nikdy nepodarilo nazbierať dosť podpisov za predčasné voľby. Zásluhou Matoviča sa to však podarilo už druhýkrát, a to sú len za polovicou štvorročného mandátu.

Otázka je, či si môže Robert Fico aj túto petíciu akurát tak vystaviť vo vitríne, alebo ho konečne priblíži k vytúženým predčasným voľbám. Ak sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie