Denník N

Newsfilter: Od petície je k predčasným voľbám ešte veľmi ďaleko

Petičné hárky s referendom za predčasné voľby, ktoré v roku 2021 podpísali státisíce ľudí. Foto N - Vladimír Šimíček
Petičné hárky s referendom za predčasné voľby, ktoré v roku 2021 podpísali státisíce ľudí. Foto N – Vladimír Šimíček

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš vianočné darčeky pre tých, čo milujú život vonku? Navštív wilderoben.sk a využi 10% zľavu s kódom ‘Vianoce’

Správy vybral a komentoval Juraj Javorský

Pondelok sa začal tlačovkovým ostreľovaním sa dvoch členov koalície, dramatické to však začalo byť až na poludnie, keď si vzali slovo Fico s Republikou.

Im stačilo chváliť sa pred kamerami státisícmi podpisov pod referendovú petíciu o predčasných voľbách a všetko, čo si predtým vykrikovali SaS a Sme rodina, sa stalo nepodstatným a zabudnutým. Bol to len ďalší koaličný spor, nová potrava pre Hlas, Smer a fašistov.

Keď teda Republika a Smer oznamovali, že počet podpisov pod petíciu už s veľkým náskokom prekročil spodnú hranicu 350-tisíc, tak to v skutočnosti nebol ani tak ich úspech, ako to bol neúspech koalície. Bez globálneho zdesenia z Igora Matoviča by sa nikdy nepodarilo nazbierať dosť podpisov za predčasné voľby. Zásluhou Matoviča sa to však podarilo už druhýkrát, a to sú len za polovicou štvorročného mandátu.

Otázka je, či si môže Robert Fico aj túto petíciu akurát tak vystaviť vo vitríne, alebo ho konečne priblíži k vytúženým predčasným voľbám. Ak sa

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie