Haaland a Núñez ukazujú, prečo stále potrebujeme klasické deviatky (+ prehľad prestupov za posledný týždeň)

Erling Haaland. Foto – TASR/AP

Futbalové prestupy je newsletter, v ktorom vám týždenne počas prestupového obdobia zhrnieme a vysvetlíme najnovšie správy.

Anglická Premier League môže byť v tejto sezóne aj bitkou medzi útočníkmi. Zatiaľ čo prednedávnom sa hovorilo o tom, ako typickí zakončovatelia miznú, cez leto dva najlepšie kluby v Anglicku dvoch kúpili.

Erling Haaland prestúpil do Manchestru City a Darwin Núñez sa stal rekordnou posilou Liverpoolu. A obaja majú za sebou úspešný víkend.

Núñez začal zápas na pôde nováčika z Fulhamu na lavičke. Liverpool sa však trápil, po góle Aleksandara Mitrovića v prvom polčase prehrával 0:1. Manažér Jürgen Klopp krátko po prestávke poslal na ihrisko Núñeza. A ten opäť priniesol veľké nebezpečenstvo. Jeho výkon ukázal, ako sa Liverpool môže v tejto sezóne zmeniť a zlepšiť.