300 slov z MS do 20 rokov: Z medailového tímu je priemerný. Ak nás takto točili Česi, čo s nami urobí Kanada?

Boris Žabka v súboji s českým kapitánom Janom Myšákom. Foto - TASR/AP
Boris Žabka v súboji s českým kapitánom Janom Myšákom. Foto – TASR/AP

Tréner českej dvadsiatky Radim Rulík hovorí, že jeho tím na medailu nemá a Kanada s Fínskom majú neporovnateľne väčšiu silu. Tieto slová sa po včerajšom zápase nepočúvajú dobre.

Naša dvadsiatka totiž v prvom zápase prehrala s Čechmi 4:5, no dianie na ľade presnejšie vystihuje pomer striel – 29:52. Najmä medzi 10. a 50. minútou mali Česi obrovskú prevahu. Strelili vtedy aj štyri góly, ktorými otočili stav zápasu z 0:2 na 4:2.

Slováci gólmi z presiloviek vyrovnali, no v 59. minúte Gabriel Szturc ľahko obišiel obrancu Denisa Bakalu a rozhodol o zaslúženom českom víťazstve. Ak nás takto dokázali točiť Česi, je na mieste obava, čo s nami budú robiť Kanaďania a Fíni, ktorí majú nielen podľa českého trénera oveľa vyspelejších hráčov.

Táto slovenská generácia pritom ešte v decembri na nedohratom šampionáte chcela útočiť na medailu.