Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Netreba čakať do septembra – toto je koniec

Predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií Igor Matovič. Foto - TASR
Predseda vlády SR Eduard Heger a minister financií Igor Matovič. Foto – TASR

1. Igora si nedáme!

Uľahčite si život jedinečnou aplikáciou. Stačí aplikovať ČSOB SmartBanking. Jedinečná banková aplikácia s lístkami na vlak a MHD, parkovaním, spravodajstvom a e-bločkami.


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Igora si nedáme!

Do vypršania ultimáta SaS zostávajú už len tri týždne. Správ o tom, čo sa deje, nie je veľa a aj to málo si občas protirečí. Dnešok bol výnimkou v počte správ, ale nie v ich charaktere.

Príprava alibi. Štvrtok priniesol najprv informáciu, že sa lídri koaličných strán majú zísť na rokovaniach o kríze v piatok. Ústavní činitelia zneli optimisticky. Kým predseda parlamentu vraj verí v zdravý rozum, premiér stále dúfa v štvorkoalíciu a celé volebné obdobie. Ako povedal, ešte sa v tomto týždni stretne s Richardom Sulíkom – a teraz pozor! – ešte pred jeho odchodom na dovolenku. Tak to bolo skutočne skvelé, sme naozaj vďační, že sa hlavným aktérom podarilo zladiť aspoň kalendáre.

Prešlo len niekoľko hodín a objavila sa protichodná informácia, a to, že Igor Matovič zostane ministrom financií aj po uplynutí ultimáta. „Toto rozhodnutie je nemenné,” napísalo hnutie po tom, čo sa za predsedu postavilo predsedníctvo i poslanecký klub. Bez ohľadu na realitu v koalícii OĽaNO píše, že „Igor Matovič vyhral voľby. Dostal mandát… Je predsedom strany s najvyšším počtom poslancov… OĽaNO chce naplniť sľuby…“ a, samozrejme, stále pozýva partnerov na rokovania.

Už netreba čakať do septembra. Toto je koniec. O čom ešte chce rokovať v situácii, keď ide len o to, či Matovič zostane alebo odíde, hnutie neuviedlo. Zo všetkého najviac to vyzerá na prípravu alibi, že oni sa snažili, ale SaS odmietla, a tak povalila tretiu vládu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Policajný prezident

Komentáre

Teraz najčítanejšie