Denník N

300 slov z MS do 20 rokov: Hitparáda slovenských chýb. Vyberte si tú najnaivnejšiu

Kanaďania to mali ľahké. Slováci im nahrávali do čistých šancí a púšťali ich do prečíslení. FOTO TASR/AP
Kanaďania to mali ľahké. Slováci im nahrávali do čistých šancí a púšťali ich do prečíslení. FOTO TASR/AP

Keď hráme na dvadsiatkach s Kanadou, vopred tak trochu počítame s prehrou. Zo šestnástich zápasov sme s ňou bodovali len raz – v roku 1999, keď Ján Lašák vychytal remízu 0:0.

Zvyknutí sme aj na to, že prehrávame dosť jasne. V predošlých zápasoch sme Kanaďanom strelili 16 gólov a oni nám 75, čo dáva priemerný výsledok 1:5.

Nočný zápas však nepríjemne prekvapil aj tých, ktorí mali očakávania nastavené najnižšie. Prehra 1:11 je najhoršia v histórii vystúpení Slovenska na MS do 20 rokov. Dvojciferný počet gólov nám doteraz dali len Fíni v roku 2013, lenže s nimi sme prehrali „len“ 4:11.

Tí, ktorí ste v noci nepozerali a vidíte len výsledok, buďte radi. Celé to bolo totiž ešte horšie, domáci trafili aj pár žŕdok a minuli prázdnu bránu. Vyzeralo to, akoby Kanaďania hrali hokej na playstation, ale nastavili si najnižšiu obťažnosť.

Celý zápas dokonale vystihol moment, keď sa Kanaďania

Blahoželáme, máte dobrých priateľov!

Tento článok je normálne zamknutý, ale vy si ho môžete prečítať zadarmo vďaka tomu, že váš priateľ Karin je predplatiteľom Denníka N a článok vám venoval. Stačí zadať váš e-mail, nebojte sa, nikdy ho nepredáme inej firme.

Alebo môžete .

Hokej

MS v hokeji do 20 rokov

Súhrn MS v hokeji

Šport a pohyb

Teraz najčítanejšie