Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Matovič – zostanem ministrom. Sulík – tak odídeme 

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Šanca na prežitie koalície je malá, ale stále trvá. 2. Vasky a Hambálek – dva podivné spôsoby, ako bojovať s ruskou propagandou a šírením nenávisti.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Šanca na prežitie koalície je malá, ale stále trvá

Vládna koalícia rokovala o svojej budúcnosti. Stretla sa o jednej, rozišla krátko po tretej. Rokovania budú pokračovať na budúci týždeň.

Richard Sulík na odchode vyhlásil, že „nič z toho, čo bolo povedané, nevyzeralo, že by sme sa pohli ďalej“. Podľa predsedu SaS sa nezdá, že by Igor Matovič chcel odstúpiť – čo je podmienka liberálov na zotrvanie vo vláde –, „a tak 31. augusta dáme demisiu“.

Matovič – zostanem ministrom. OĽaNO naozaj trvá na tom, že ministra financií nevymení. Na tlačovke Matoviča, Eduarda Hegera a Michala Šipoša zaznelo veľa slov o zodpovednosti a, rovnako ako počas vystúpenia zástupcov Za ľudí, aj citového vydierania, že SaS sa zbavuje zodpovednosti v čase krízy.

O návrhoch sú ticho. Ku kľúčovej časti rokovania sa predstavitelia najsilnejšej vládnej strany vyjadrovali najmenej. Premiér na rokovaní navrhol zmeny vo fungovaní koaličnej rady aj vlády. Odmietol však prezradiť, ako si ich predstavuje, a neurobil to ani nikto iný. Keďže Matovič ubezpečoval, že ministrom bude aj po 1. septembri, Hegerove návrhy sa jeho funkcie netýkajú.

Jednou z možností je, že OĽaNO Sulíkovi už po niekoľkýkrát sľúbilo, že sa Matovič polepší. Ak je tento odhad presný, je jasné, že toto stačiť nebude a Heger sa musí snažiť oveľa viac. Sám tvrdí, že vláda je bez SaS nefunkčná. Ak to myslí vážne, mal by tomu prispôsobiť svoju ponuku.

Témou nebol ani spoločný odchod Matoviča i Sulíka.

Zle skrývaný odpor. Matovič už

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Hoaxy a propaganda

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Richard Sulík

Komentáre

Teraz najčítanejšie