Denník N

Desiatky umelcov vyzývajú Matoviča na odchod. Treba sa obetovať, hovorí Richard Stanke (+video)

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

Kamila Magálová, Zdena Studenková, František Kovár a desiatky ďalších hercov a umelcov vo výzve napísali, že nechcú návrat vlády Fica s fašistami.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej bol herec Richard Stanke jedným z hlavných rečníkov na protestoch Za slušné Slovensko. Spolu s ďalšími hercami žiadal odchod Roberta Fica a nominantov podozrivých z korupcie. Dnes žiada Stanke a desiatky ďalších umelcov odchod Igora Matoviča.

Stanke spolu s Jánom Štrasserom napísali výzvu s názvom Veľký krok pre Slovensko. Do stredy popoludnia ju podpísalo takmer 80 známych ľudí. „Rozdeľuje nás všeličo, no spája nás jedno: ani my nechceme, aby na Slovensku opäť vládol Ficov Smer, nebodaj s podporou fašistov, a Slovensko sa opäť stalo mafiánskym štátom.“

Video: Stanke: Vyzývame Igora Matoviča, aby odstúpil (autorky: Monika Tódová, Martina Koník)

Matovičovi píšu, že oceňujú, čo spravil od volieb v roku 2020 pre návrat právneho štátu, ale teraz podľa nich treba pre Slovensko urobiť viac. „Treba priniesť obeť. Tou obeťou je Vaše odstúpenie z postu ministra. Vieme, že to nie je ľahké, ale veríme, že ste toho schopný.“ (Celé znenie petície aj zoznam signatárov je na konci textu.) K petícii sa podľa Stankeho môžu pridať všetci občania na tomto odkaze.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

V redakcii

Slovensko

Teraz najčítanejšie