Denník N

Newsfilter: Nehrajme s Matovičom hru o vete jeho balíčka

Igor Matovič. Foto N - Tomáš Benedikovič
Igor Matovič. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Matovič klame. 2. Žiadna katastrofa, Nóri s Pentou na odstavení Slovalca zarobia.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Hľadáš pestrý výber outdoorových značiek, ktoré to s prírodou myslia naozaj vážne? Navštív wilderoben.sk.

Správy vybral a komentoval Filip Obradovič

1. Matovič klame

V deň, keď desiatky umelcov vyzvali Igora Matoviča, aby odišiel z funkcie, minister financií ohlásil tlačový brífing s názvom „Prosím, neklamme“. A po pol šiestej vystúpil pred novinárov s jedným klamstvom.

Posťažoval sa, že SaS manipuluje verejnú mienku videom, na ktorom vraj sám hovorí, že koaliční partneri nemôžu vetovať rodinný balíček. Na tlačovke, kde nedal možnosť novinárom klásť otázky, aby im náhodou neušla pointa, púšťal reportáž, ktorá podľa neho ukazuje, že keď hovoril, že SaS nemôže použiť veto, rozprával o zvyšovaní daní, a nie o celom balíčku.

Toto nepodarené cvičenie pre školákov prvého stupňa, z ktorého sa aj dovolenkou oddýchnutý mozog zastavuje, bez štipku hanby predviedol na pôde ministerstva financií.

Celá debata o vetovaní rodinného balíčka je absurdná, a to z oboch strán. Igor

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Richard Sulík

Komentáre

Teraz najčítanejšie