Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Fico ponúkol ďalší dôkaz o svojom príklone k extrému

Robert Fico s predsedom Republiky Milanom Uhríkom v auguste nahrali spoločné video, v ktorom ľudí vyzývali k referendu o predčasných voľbách a ďakovali si za pomoc pri zbieraní podpisov. Foto - FB Smer
Robert Fico s predsedom Republiky Milanom Uhríkom v auguste nahrali spoločné video, v ktorom ľudí vyzývali k referendu o predčasných voľbách a ďakovali si za pomoc pri zbieraní podpisov. Foto – FB Smer

1. Kto miluje Republiku. 2. Matovič navrhol sestrám vyššie mzdy. 

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Tomáš Gális

1. Kto miluje Republiku

Ešte v stredu to medzi stranami Smer a Republika nakrátko zahaprovalo, keď sa Robert Fico odmietol pridať k snahe o odvolanie Igora Matoviča z postu ministra financií. Podľa predsedu Smeru by totiž jeho koniec znamenal víťazoslávny návrat SaS do vlády, čomu on pomáhať nechce.

Ďakujem, pán predseda. Prišiel však štvrtok a s ním video, na ktorom Fico hovorí o vyzbieraných podpisoch za referendum „o demisii“ súčasnej vlády a o zmene ústavy, ktoré je vraj jedinou cestou, ako vyriešiť hlbokú krízu, a vyjadruje nádej, že sa prezidentka „opäť nespreneverí svojmu úradu a nepokúsi sa referendum zmariť“. Dôležitejšie ako reči o plebiscite, na ktorého úspech by si zrejme nestavil ani samotný expremiér, však bolo to, že Fico vo videu stál vedľa Milana Uhríka, vyzdvihol jeho stranu za zozbieranie 50-tisíc podpisov a na záver mu podal ruku a poďakoval.

Nie že by to bola bohvieaká novinka.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Igor Matovič

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Robert Fico

Strana Republika

Komentáre

Teraz najčítanejšie