Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Jankovská zneužívala spravodlivosť ako politička, prečo by s tým mala prestať ako obžalovaná

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

1. Azda sme nečakali, že to pôjde hladko. 2. Mzdovú ponuku dali aj lekárom a záchranárom, nestačí im to.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Azda sme nečakali, že to pôjde hladko 

Prvé pojednávanie v prípade bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej, ktorá je spolu so svojím svatom Petrom Vaskom a bývalým vysokým policajným funkcionárom Róbertom Krajmerom obžalovaná z vydierania svedka, bolo veľmi krátke.

Nedalo sa pojednávať, lebo Jankovská si nepreberala poštu a obžalobu jej boli schopní doručiť až v pondelok, čo bolo menej ako zákonom stanovených päť dní pred začiatkom súdu.

Jankovskej sa obžalobu pokúšali doručiť od začiatku júla – najprv poštou, potom boli na jej adrese šesťkrát policajti. Napokon sa to podarilo, až keď sudca kontaktoval jej obhajcu.

Je celkom pochopiteľné, že v Trnave, kde sa súd odohráva, zhromaždená novinárska obec prišla s otázkami, či nejde o obštrukciu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Monika Jankovská

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie