Denník N

Voľby 2023

Smer
0,00 %
PS
0,00 %
Hlas
0,00 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
0,00 %
Republika
0,00 %
SaS
0,00 %
KDH
0,00 %
SNS
0,00 %
Sme rodina
0,00 %
Demokrati
0,00 %
Aliancia
0,00 %
Modrí
0,00 %
Maďarské fórum
0,00 %
Piráti
0,00 %
Princíp
0,00 %
SOS
0,00 %
KSS
0,00 %
Vlastenecký blok
0,00 %
Spravodlivosť
0,00 %
SHO
0,00 %
My Slovensko
0,00 %
Srdce
0,00 %
SDKÚ
0,00 %
ĽSNS
0,00 %
Karma
0,00 %
Čaká sa na dáta
0,00 % spočítaných hlasov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Jankovská zneužívala spravodlivosť ako politička, prečo by s tým mala prestať ako obžalovaná

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

1. Azda sme nečakali, že to pôjde hladko. 2. Mzdovú ponuku dali aj lekárom a záchranárom, nestačí im to.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Gemerka zo slovenského krasuMinerálna voda Gemerka, s obsahom horčíka a vápnika, priaznivo pôsobí na psychické aj fyzické zdravie.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh

1. Azda sme nečakali, že to pôjde hladko 

Prvé pojednávanie v prípade bývalej štátnej tajomníčky ministerstva spravodlivosti Moniky Jankovskej, ktorá je spolu so svojím svatom Petrom Vaskom a bývalým vysokým policajným funkcionárom Róbertom Krajmerom obžalovaná z vydierania svedka, bolo veľmi krátke.

Nedalo sa pojednávať, lebo Jankovská si nepreberala poštu a obžalobu jej boli schopní doručiť až v pondelok, čo bolo menej ako zákonom stanovených päť dní pred začiatkom súdu.

Jankovskej sa obžalobu pokúšali doručiť od začiatku júla – najprv poštou, potom boli na jej adrese šesťkrát policajti. Napokon sa to podarilo, až keď sudca kontaktoval jej obhajcu.

Je celkom pochopiteľné, že v Trnave, kde sa súd odohráva, zhromaždená novinárska obec prišla s otázkami, či nejde o obštrukciu.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Monika Jankovská

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie