Denník N

Minister Budaj: Podozriví sa idú zodrať, aby boli predčasné voľby (+ video)

Foto N - Tomáš Hrivňák
Foto N – Tomáš Hrivňák

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Šéf inšpekcie životného prostredia pán Jenčo, ktorý spadá pod váš rezort, ohlásil pokus podplatiť ho z advokátskej kancelárie Urban, Steinecker, Gašperec, Bošanský. To sa nedeje až tak často. Vedeli ste o tom?

On ma informoval, že má takúto ponuku a že bude konať ako zodpovedný občan. Bol som veľmi hrdý na to, že mladý chlap, ktorý prešiel výberovým konaním a stal sa už po našich voľbách šéfom inšpekcie, mi takéto niečo hovorí. Žiadne detaily som nevedel – a asi som ani nesmel vedieť –, nevyznám sa celkom v tých procedúrach, ale naozaj som mu zo srdca pogratuloval, pretože si uchoval osobnú integritu a dal veľký príklad. Nie sme anomálny národ, pokiaľ ide o zlodejstvo. Keby sa dalo, všade by sa kradlo. Kľúčové je, či sa dá, a to neznamená, že všade bude policajt. Takéto prípady sa stanú v jednotlivých brandžiach a ľudia si potom budú uvedomovať, že ak idem núkať úplatok, hrozí mi, že tento človek má morálku, nahlási ma a tento úplatok poputuje do policajnej kasy tak, ako sa to stalo tentoraz.

Aké to bolo pre pána Jenča? Čo vám o tom povedal?

Teraz by mi už mohol niečo hovoriť, ale nechcem z neho ťahať žiadne detaily, lebo vyšetrovanie stále nie je ukončené. Pokus podplácať a aj ten čin sú zrejme zadokumentované, ale môže tam byť veľa iných súvislostí. Viem niečo o tom prostredí a aj to meno sa mi vynorilo. Aj v minulosti tam boli udalosti, ktoré naznačujú, že to boli ľudia zvyknutí zneužívať moc a obchádzať zákony.

Myslíte meno

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

V redakcii

Slovensko

Teraz najčítanejšie