Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Spišiak dal Matovičovi radu, ako môže zachrániť svoje životné dielo

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

1. Status mesiáša je aktuálny Matovičov plán. 2. Nová doba, fašisti oslavujú SNP! 3. Aj hokejisti v KHL majú právo na svoje šťastie, ale na reprezentáciu nie.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybral a komentoval Roman Pataj

1. Status mesiáša je aktuálny Matovičov plán

Igor Matovič v čase vrcholiacej vládnej krízy, ktorej je hlavnou postavou, odcestoval na rodinnú dovolenku do Španielska. Až tak veľmi sa pri tej príležitosti potešil, že si konečne s rodinou oddýchne od politiky a Richarda Sulíka, že o ňom (a aj Denníku N) napísal niekde od mora zlostný status dlhý 654 slov.

Kvalita napísaného textu zodpovedá tradícii. Dá sa však z neho usúdiť, že predseda OĽaNO je naozaj pevne rozhodnutý nechať SaS odísť z vlády a o svojom odchode neuvažuje. V statuse totiž nie je ani náznak, že by sebe alebo Richardovi Sulíkovi nechal priestor na manévrovanie.

Stále existuje možnosť, že ho nakoniec niečo presvedčí, ale v tejto chvíli Matovič odkazuje, že sa to nestane. O sebe píše, že neustúpi, a do Sulíka kope tak veľmi, že mu iba pridáva argumenty, aby neustúpil ani on.

Budem spasiteľom. Jasný je aj príbeh, ktorým to ospravedlní – „neobetuje“ sa tým, že odíde z vlády a zachráni štvorkoalíciu, ale tým, že z nej neodíde a namiesto relatívne pohodlnej väčšiny v štvorkoalícii sa bude trápiť v menšinovej vláde. Ak trpíte mesiášskym komplexom, dáva to zmysel.

Po celoplošných testoch, Sputniku či miliardovom balíčku môže byť novým Matovičovým projektom hra na záchrancu Slovenska „pred energetickou krízou“. Pravdepodobné sú aj nástroje, ktoré v takom prípade ministrovi financií bez zábran zostanú – zasype nás celoplošnými dotáciami, ktorými sa pokúsi udržať oslabenú vládu pri živote.

Čo radí Spišiak. Igor Matovič

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Hokej

Igor Matovič

KHL

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Richard Sulík

Strana Republika

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie