Denník N

Prečo sú márne nádeje na vzburu mladej generácie a kde túto nádej hľadať

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

„Nie synovia proti otcom, ale sila proti pravde.“

Autor je psychológ, politik, publicista, federálne hľadaná osoba od 25. júla 2022

Cez celú ruskú, a nielen ruskú históriu prechádza nádej na mladých, na novú generáciu. Budú iní – už sú iní, nezmieria sa s dnešnými ohavnosťami, budú budovať nový život založený na spravodlivosti a dobre. „Nový vek, mladý a prekrásny cár.“

Nádej na mladosť má niekedy grotesknú podobu. Zrazu sa takmer symbolom novej generácie stáva Líza Pesková (dcéra hovorcu Putina Dmitrija Peskova – pozn. prekl.), dievča úplne rozmaznané a, ako sa mi zdá, hlboko skazené a určite mimo života, skúseností a pohľadu väčšiny jej rovesníkov.

Nový príval pozornosti ku konfliktu „otcov a detí“ vyvolali nechutné výroky senátora Isakova o jeho protivojnovo naladenej dcére. Zrejme na smrť vystrašený, že ho vykopnú z Rady federácie, vychrlil zo seba plnú nálož skatologických idiotstiev – bola LGBT a oholila si hlavu. Samozrejme, tvárou v tvár takémuto otcovi existuje prirodzené očakávanie, že sa takáto idiotskosť nezopakuje v ďalšej generácii.

Nádeje na generačnú výmenu sa však nikdy nenaplnili. Život sa mení – niekedy k lepšiemu – ale nie preto, že by sa na kľúčové pozície dostali ľudia s iným rokom narodenia.

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Vladimir Putin

Vojna na Ukrajine

Komentáre

Teraz najčítanejšie