Denník N

Komentátori Denníka N: Keby bol Matovič palmou, Slovensko by bolo pokojnejšie (+video)

Foto N - Vladimír Šimíček
Foto N – Vladimír Šimíček

Igor Matovič je na dovolenke a to, čo píše na Facebook, ukazuje náhľad do jeho mysle. Zjavne o situácii premýšľa, je tam pocit ublíženosti, ale ešte nie je rozhodnuté. Vládnu krízu hodnotia komentátor Denníka N Roman Pataj a vedúci redaktor Napunku Zoltán Szalay.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Predseda SaS Richard Sulík sa stretol s Robertom Ficom, ktorý je obvinený zo založenia zločineckej skupiny, fotí sa a rokuje s Republikou a je na strane Putina vo vojne na Ukrajine. Je to Sulíkovo zlyhanie?

Pataj: Moja prvá reakcia bola, že som to vnímal ako stretnutie s opozičným politikom, keď ide o vážnu vec. Na druhej strane sa to udialo v čase, keď sa má o týždeň rozhodnúť, či táto vláda prežije alebo nie, a veľkú časť debaty o tom, či prežije, tvorí argument zo strany SaS, že Matovič rokoval s fašistami, keď niečo potreboval. Takže toto stretnutie je veľká chyba, minimálne pre jeho načasovanie. Potvrdilo sa, že Richard Sulík nemá cit pre niektoré veci a nerozumie niektorým symbolom. On určite nechápe, prečo to nemal urobiť. Myslím si, že on sám je vnútorne presvedčený, že neurobil nič zlé, a nechápe, prečo mu niekto to stretnutie vyčíta.

Veronika Remišová povedala, že je to, ako keď Sulík raňajkoval u Kočnera, rokoval s Kotlebom. Teraz sa stretol s Ficom. Je Sulík politik, ktorý nemá cit pre politiku, alebo je aj nebezpečný?

Szalay: Dlho som rozmýšľal, prečo to Sulík spravil, a neviem si to racionálne zdôvodniť. Nemyslím si, že by bol taký naivný, že by si myslel, že presvedčí Fica alebo voličov Smeru o správnosti svojich argumentov. Sulík si nemohol myslieť ani to, že tým poteší svojich voličov, a nedostali sme sa ani bližšie k riešeniu energetickej krízy. Napadla mi však jedna trochu konšpiračná teória, a to, že si Sulík môže myslieť, že tým stretnutím vyvolá

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Hegerova vláda

Igor Matovič

Richard Sulík

V redakcii

Slovensko

Teraz najčítanejšie