Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Štvorkoalícia ide do finále. Alebo možno aj nie. Opýtajte sa Matoviča

Traja bývalí ministri SaS. Foto - TASR
Traja bývalí ministri SaS. Foto – TASR

1. SaS ohlásila odchod, teoreticky je nádej, že ho nedokoná. 2. Presedeli pár hodín pod platanom a rozdelili Československo.

🎧 Novinka: Všetky podcasty Denníka N nájdete teraz iba v aplikácii Dennik N. Jej nová verzia má vylepšené funkcie prehrávania. Stiahnite si ju, vyskúšajte a napíšte nám, čo by ste ešte vylepšili.

Vyberte si z ponuky vozidiel v predajniach AUTOPOLIS Panónska, Bory alebo Račianska alebo kliknite na www.autopolis.sk


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. SaS ohlásila odchod, teoreticky je nádej, že ho nedokoná

SaS dnes po 75 minútach koaličných rokovaní vyhlásila, že už nemá zmysel ďalej pokračovať v debatách, a Richard Sulík, Mária Kolíková, Branislav Gröhling a Ivan Korčok už strávia vo svojich úradoch len posledné dva pracovné dni.

V stredu odídu z vlády a SaS sa stane opozičnou stranou, pretože OĽaNO nemieni vyhovieť ich požiadavke, aby z vlády odišiel Igor Matovič. Sulík povedal, že nevidí nádej, že sa niečo zmení.

Kým Sulík už dnes hovoril o tom, ako bude prebiehať mechanizmus odovzdávania ministerských úradov, aj o postupe strany na septembrovej schôdzi, jeho koaliční partneri Boris Kollár a Veronika Remišová hovorili o tom, že „nádej umiera posledná“.

Pravdou je, že ultimátum SaS na odchod Matoviča vyprší až v stredu a z toho zrejme Kollár a Remišová vychádzali.

O 31. auguste

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

Komentáre

Teraz najčítanejšie