Denník N

Voľby 2023

Smer
22,94 %
PS
17,96 %
Hlas
14,70 %
OĽaNO, ZĽ, KÚ
8,89 %
KDH
6,82 %
SaS
6,32 %
SNS
5,62 %
Republika
4,75 %
Aliancia
4,38 %
Demokrati
2,93 %
Sme rodina
2,21 %
ĽSNS
0,84 %
KSS
0,33 %
Piráti
0,31 %
Modrí
0,26 %
Maďarské fórum
0,11 %
My Slovensko
0,09 %
SOS
0,08 %
Karma
0,08 %
Srdce
0,07 %
Princíp
0,06 %
Vlastenecký blok
0,04 %
Spravodlivosť
0,04 %
SHO
0,04 %
SDKÚ
0,02 %
Aktualizované 8:50
99,98 % spočítaných okrskov
Prejsť na výsledky

Newsfilter: Štvorkoalícia ide do finále. Alebo možno aj nie. Opýtajte sa Matoviča

Traja bývalí ministri SaS. Foto - TASR
Traja bývalí ministri SaS. Foto – TASR

1. SaS ohlásila odchod, teoreticky je nádej, že ho nedokoná. 2. Presedeli pár hodín pod platanom a rozdelili Československo.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

 Neodkladajte svoje sny, vaše raz je teraz. Začnite podnikať s Tatra bankou.


Správy vybrala a komentovala Jana Shemesh 

1. SaS ohlásila odchod, teoreticky je nádej, že ho nedokoná

SaS dnes po 75 minútach koaličných rokovaní vyhlásila, že už nemá zmysel ďalej pokračovať v debatách, a Richard Sulík, Mária Kolíková, Branislav Gröhling a Ivan Korčok už strávia vo svojich úradoch len posledné dva pracovné dni.

V stredu odídu z vlády a SaS sa stane opozičnou stranou, pretože OĽaNO nemieni vyhovieť ich požiadavke, aby z vlády odišiel Igor Matovič. Sulík povedal, že nevidí nádej, že sa niečo zmení.

Kým Sulík už dnes hovoril o tom, ako bude prebiehať mechanizmus odovzdávania ministerských úradov, aj o postupe strany na septembrovej schôdzi, jeho koaliční partneri Boris Kollár a Veronika Remišová hovorili o tom, že „nádej umiera posledná“.

Pravdou je, že ultimátum SaS na odchod Matoviča vyprší až v stredu a z toho zrejme Kollár a Remišová vychádzali.

O 31. auguste

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii, ale aj na všetkých podcastových platformách

Komentáre

Teraz najčítanejšie