Denník N

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter: Eduard Heger „deň pred“ buď klame sám sebe, alebo nám všetkým

Foto N - Tomáš Benedikovič
Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Rozhodne sa na poslednú chvíľu, špekuluje sa o novom Matovičovom ťahu. 2. Čo majú kolaborant Fico a poslanec Gyimesi spoločné s koaličnou krízou.

Počúvajte podcasty v aplikácii Denníka N. Všetky naše podcastové kanály a služby.

Podcasty Denníka N

Kde nájdete naše podcasty: 

Uľahčite si život jedinečnou aplikáciou. Stačí aplikovať ČSOB SmartBanking. Jedinečná banková aplikácia s lístkami na vlak a MHD, parkovaním, spravodajstvom a e-bločkami.


Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Rozhodne sa na poslednú chvíľu, špekuluje sa o novom Matovičovom ťahu

Do odchodu SaS z vlády zostáva jediný deň. Toľko isto zostáva Eduardovi Hegerovi, aby tomu zabránil, ak chce byť predsedom vlády s väčšinou v parlamente.

Situácia je stále rovnaká, ako bola počas celého leta – SaS trvá na tom, že odíde z vlády, ak v nej zostane Igor Matovič. Jeho OĽaNO tvrdí, že predseda strany a minister financií neodíde, ale inak si želá zotrvanie liberálov v koalícii.

Osobne Heger v utorok tvrdil, že stále je čas na rokovania, že OĽaNO urobilo pre dosiahnutie dohody „všetko“ a teraz sú na rade u Sulíka.

Toto je chvíľa, v ktorej sa treba pýtať, či predseda slovenskej vlády klame iba seba alebo všetkých občanov. Kozmetické zmeny vo fungovaní koalície, ktoré navrhol výmenou za to, že Matovič bude môcť zostať ministrom financií, nie sú zďaleka dosť a už vôbec nie všetko, čo „obyčajní“ mohli a mali urobiť. Teda v prípade, ak naozaj chcú zachovanie štvorkoalície, ako tvrdia. To musí vidieť aj Heger, ak úplne nestratil kontakt s realitou. Ak sa podľa toho do poslednej chvíle nespráva, tak len preto, že má problém priznať pravý stav vecí.

V čom by mohol byť Matovičov trik, o ktorom sa hovorí. V tom, že by nepodal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Ivan Korčok

Logo Newsfilter Denníka NNewsfilter

Hlavný newsletter Denníka N prináša každý večer komentovaný súhrn najdôležitejšieho diania. Posielame každý večer okrem soboty do 20:00.

OĽaNO

Richard Sulík

Slovenské národné povstanie

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie