Denník N

Newsfilter: Eduard Heger „deň pred“ buď klame sám sebe, alebo nám všetkým

Kedysi boli spolu v OĽaNO (zľava) Michal Šipoš, Eduard Heger a Igor Matovič. Foto N - Tomáš Benedikovič
Kedysi boli spolu v OĽaNO (zľava) Michal Šipoš, Eduard Heger a Igor Matovič. Foto N – Tomáš Benedikovič

1. Rozhodne sa na poslednú chvíľu, špekuluje sa o novom Matovičovom ťahu. 2. Čo majú kolaborant Fico a poslanec Gyimesi spoločné s koaličnou krízou.

➡️ Počúvanie podcastov Denníka N je najpohodlnejšie v aplikácii Denníka N. Zvuk Vám nepreruší, ani keď zmeníte stránku, a počúvať môžete aj bez pripojenia na internet. Sťahujte kliknutím sem.

Tento text načítal neurálny hlas. Najlepšie sa počúva v aplikácii Denník N, aj s možnosťou stiahnutia na počúvanie offline. Našli ste chybu vo výslovnosti? Dajte nám vedieť.

Správy vybral a komentoval Roman Pataj 

1. Rozhodne sa na poslednú chvíľu, špekuluje sa o novom Matovičovom ťahu

Do odchodu SaS z vlády zostáva jediný deň. Toľko isto zostáva Eduardovi Hegerovi, aby tomu zabránil, ak chce byť predsedom vlády s väčšinou v parlamente.

Situácia je stále rovnaká, ako bola počas celého leta – SaS trvá na tom, že odíde z vlády, ak v nej zostane Igor Matovič. Jeho OĽaNO tvrdí, že predseda strany a minister financií neodíde, ale inak si želá zotrvanie liberálov v koalícii.

Osobne Heger v utorok tvrdil, že stále je čas na rokovania, že OĽaNO urobilo pre dosiahnutie dohody „všetko“ a teraz sú na rade u Sulíka.

Toto je chvíľa, v ktorej sa treba pýtať, či predseda slovenskej vlády klame iba seba alebo všetkých občanov. Kozmetické zmeny vo fungovaní koalície, ktoré navrhol výmenou za to, že Matovič bude môcť zostať ministrom financií, nie sú zďaleka dosť a už vôbec nie všetko, čo „obyčajní“ mohli a mali urobiť. Teda v prípade, ak naozaj chcú zachovanie štvorkoalície, ako tvrdia. To musí vidieť aj Heger, ak úplne nestratil kontakt s realitou. Ak sa podľa toho do poslednej chvíle nespráva, tak len preto, že má problém priznať pravý stav vecí.

V čom by mohol byť Matovičov trik, o ktorom sa hovorí. V tom, že by nepodal

Tento článok je exkluzívnym obsahom pre predplatiteľov Denníka N.

Eduard Heger

Hegerova vláda

Igor Matovič

Ivan Korčok

Newsfilter

  • Newsfilter Denníka N vyberá každý večer 10 udalostí dňa. Tri najdôležitejšie vysvetľuje v dlhších bodoch, zvyšné jednou vetou. Pridáva odkazy na zaujímavé články, citát dňa, najnovšieho Shootyho a na záver Posledné slovo Braňa Bezáka
  • Píšu ho editori a editorky Denníka N Roman Pataj, Juraj Javorský, Tomáš Gális, Filip Obradovič, Jana Shemesh a Monika Tódová
  • Nové vydania zverejňujeme na webe každý pracovný deň do 20:00, v nedeľu navyše vychádza súhrnný Týždenný newsfilter. Súčasne so zverejnením na webe posielame Newsfilter aj ako newsletter (aktivujte si odber tu)
  • Vždy nasledujúce ráno do 6:00 garantujeme zverejnenie audioverzie v predplatiteľskej aplikácii Denník N a kdekoľvek počúvate podcasty

OĽaNO

Richard Sulík

Slovenské národné povstanie

Smer

Komentáre

Teraz najčítanejšie